Prezentáció: ahol nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem!
Áll a 2010 őszén, Kaszás György vezetésével induló prezentációs mesterkurzus credo-jában.
Ehhez viszont néhány feltétel megléte elengedhetetlenül szükséges. Például a nyilvános beszéd összetett készségét hibátlanul, mesterszinten birtokló előadó. Például az alapos felkészülés. És a meggyőző előadásmód.
Alig van téma, amely iránt erősebb az érdeklődés manapság, mint a professzionális prezentálás területe. Szinte mindenki érzi, felismerte, hogy prezentációs, előadói tudását új alapokra helyezve tovább kell fejlesztenie. Kell! Egyszerűen azért, mert ez a karrierjének, előrejutásának egyik alapfeltétele. És azért is, mert ami prezentálói teljesítményként megfelelt tegnap, az holnap már kevesebb, mint kevés lesz.
A prezentációs és előadói kultúra alacsony átlagszínvonala rányomja bélyegét konferenciákra, egyetemi előadásokra, iskolai órákra, parlamentre, üzleti prezentációkra, ünnepségekre, munkahelyi interjúkra, menedzsment-meetingekre, cégösszejövetelekre, szakmai vitákra és szinte minden egyes nyilvánosság előtti megszólalásra.
Az előadók rutintalanok, felkészületlenek, félnek, szürkék, a végén pedig egyértelműen megkönnyebbültek, hogy élve megúszták.
Ezt a prezentációs mesterkurzust az a szükségszerűség hívta életre, hogy bár a magas szintű, tudatos és professzionális prezentáció- és nyilvánosbeszéd-kultúra az előadói és üzleti siker alapvetően meghatározó eleme, a hétköznapokban ezt a területet koránt sem kezelik helyi értékén.
Csak sejthető, ámde pontosan kiszámíthatatlan, hogy mennyi lehetőség, pénz, idő megy veszendőbe csak azért, mert a prezentálást nagy általánosságban olyan figyelemdeficittel kezelik, amilyennel, és nem gondolnak bele abba sem, hogy a prezentáció maga a direkt eladási munka. Ha ezt túl könnyedén vesszük, avagy elhibázzuk, akkor az érvényesülésünk és a cégünk érvényesülésének sírját ássuk meg.
A kurzus céljai:
A prezentációs és előadói munka érzékeny rendszerként történő szemléltetése.
A meglévő és a hiányzó egyéni előadói képességek, a prezentálói alkalmasság fejlesztése jelentőségének felismertetése.
A prezentáció- és előadás-tervezés szerepének, folyamatának gyakorlati megközelítésű bemutatása.
Az előadásmód gyakorlati kérdéseinek megtárgyalása.
A résztvevők prezentációval kapcsolatos ismereteinek gyakorlati célú bővítése.
Módszerek, trükkök, fogások bemutatása.
A résztvevők prezentációs munkájának tudatosabbá tétele.
További részletek: itt
dr. Z