A retorika a legemberibb, legépítőbb módszer a meggyőzésre, a kommunikációs kudarcok felszámolására és az önérvényesítésre – életkortól függetlenül.
Ennek ellenére az ékesszólás művészete az oktatásban legfeljebb letűnt korok beszédíróinak passzív tanulmányozásaként él tovább – már ha egyáltalán szóba kerül. Bár egyre többen forgatnak retorikai könyveket, sokan az első „éles”, felnőtt megszólalásnál szembesülnek azzal: jól előadni tudomány.
Hisz a retorika velünk él: ott lüktet minden iskolai felszólalásban, felvételiben, egyetemi vizsgában, későbbi üzleti megbeszélésben, szakmai prezentációban, konferencia-szereplésben.
A retorika mesterfogásainak következetes alkalmazása a te társas létezésed egyik alapvetése is: ha képes vagy érthetően, meggyőzően, mások reakcióit, nézőpontját figyelembe véve fogalmazni és megszólalni, akkor egész egyszerűen könnyebben érvényesülsz, sikeresebb leszel.
Előadói képzéseim és “szenvedélyprojektjeim” alapvető célja ezért retorikai polgárok nevelése.
Olyan embereké, akik érdeklődve figyelik, elemzik a társas helyzeteket (például értik mások testbeszédét). Akik nem félnek megszólalni, üzenet átadni. Akik hatásosan érvelnek, és ha kell, odafigyeléssel vitáznak, majd együttműködnek.
Osztozz szenvedélyemben, ismerd meg különleges projektjeimet!